Novinky

Best foto of NATURA SPACE
(6. 3. 2012)

test22Fotografie rodinného domu pro dvou až čtyřčlennou rodinu.

více

Výstava Dřevostavby 2011
(31. 3. 2011)

Zde můžete shlédnout fotky z výstavy Dřevostavby 2011, na které jsme spolu se společností Europanel s.r.o. představili nový rodinný dům Natura Space. Tento dům se objeví v nabídce do 10.dubna 2011.

SLEVY RODINNÝCH DOMU
(25. 1. 2011)

Od 1.2.2011 začnou platit na vybrané rodinné domy v naší nabídce slevy 5%. Bude se jednat o domy Siesta, Kronohaus, Bruno, Green a Senior II

Realizace jednoho zajímavého domu

Tento konkrétní příklad s náklady na stavbu v roce 2002:
1 944 000,- Kč

cena neobsahuje náklady na dopravu

ARCHITEKTONICKÉ ŘEŠENÍ

Základní myšlenkou bylo vytvořit investičně poměrně levný a energeticky nenáročný RD, který nebude zatěžovat stavbou ani vlastním provozem životní prostředí a zároveň splní vysoké nároky kladené na současné moderní bydlení pro rodinu se dvěma dětmi. Celá vrchní stavba je provedena suchou cestou.

Pro splnění těchto cílů byl zvolen sendvičový stavební systém vyznačující se ojedinělými technicko-fyzikálními vlastnostmi a maximálním využitím obestavěného prostoru v kombinaci s masivními lepenými nosníky.

V 1.NP tak mohla vzniknout prostorná otevřená dispozice pracovní kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. U kuchyně je umístěno zalomené dřevěné schodiště do 2.NP a komín s krbem. V protilehlé části 1.NP je vstup s šatnou a samostatné WC s umyvadlem a technická místnost. Díky výklenkům na obou vzdálenějších stranách, u obývacího pokoje pro umístění sedací soupravy a u kuchyně, kde je jídelna, nedošlo ke znehodnocení těchto prostor. Ve 2.NP je ve středové části prostorná galerie s průhledem do jídelny, vstupem do ložnice, dvou dětských pokojů a koupelny. Konstrukce střechy řeší zároveň strop nad 2.NP v šikmém sklonu 20°.

Architektonickou tvář domu pak dotváří masivní lepené dřevěné prvky, terasa u obývacího pokoje krytá lodžií přístupnou z dvou dětských pokojů a prostorné garážové stání u vstupu.

Dispoziční řešení

1. NP
obývací pokoj + jídelna 43,47 m2
kuchyň 6,19 m2
WC 1,67 m2
předsíň 7,14 m2
terasa 13,00 m2
přístřešek 22,75 m2
tech. místnost 2,51 m2
celkem cca 124,39 m2
 
2. NP
galerie 18,15 m2
pokoj 11,18 m2
pokoj 10,36 m2
pokoj 10,36 m2
balkon 10,00 m2
koupelna 5,65 m2
celkem cca 65,70 m2

ÚPRAVY POVRCHŮ A VYBAVENÍ

V interiérové části domu bylo využito povrchu sendvičových panelů, který je z OSB v kombinaci obložení stěn a příček systému KNAUF. Vznikl tak různorodý interiér, kde veškeré vnitřní příčky a stěny jsou obloženy sádrokartonovými deskami se strukturálním nátěrem a naopak stěny, výklenky, podhledy stropů a střechy bez výplní otvorů jsou ponechány v původním materiálu OSB ochráněné speciálnístrukturální stěrkou. Jelikož konstrukce základové desky a podlahy v 2.NP je rovněž ze sendvičového systému je opět ponechána v přirozeném stavu ochráněna laminátovou plovoucí podlahou s náležitou tvrdostí dle užitných prostor.

V prostorách vstupu, WC a koupelny jsou provedeny keramické dlažby a obklady. Zařizovací předměty jsou keramické v bílém provedení od firmy JIKA doplněné chromovanými bateriemi.

Část kuchyňské linky předělující kuchyň od jídelny a boční protilehlé stěny jsou vytvořeny sendvičem stavebního systému. Kuchyňská linka je provedena v lakované MDF desce odstínu vanilka doplňená kovovými prvky. V obou dětských pokojích a ložnici jsou zabudované vestavné skříně do výklenku se zašupovacími dveřmi z OSB. Na galerii u vstupu do ložnice je v celé ploše vestavěna skříň.

Venkovní fasáda je odvětrávaná, provedená ve dřevěném modřínovém obkladu s horizontálním členěním ochráněná lazurovacím nátěrem. Střešní krytina je v černé barvě, z bitumenověbřidličných pásů. Odvodnění střechy je volně na terén do vsakovacího chodníčku vysypaného barevným kačírkem, ze kterého je vytvořena i přístupová cesta k domu a chodníčky v zahradě. Pod vrstvou kamenů je provedena drenáž s vyústěním do kanalizace.

VÝPLNĚ OTVORŮ

Vnitřní interiérové dveře, byly zvoleny z důvodů praktického užití (jedná se pouze o uzavření klidových zón a sociálního zařízení) plné kašírované v provedení BUK světlý vsazené do masivních dřevěných zárubní. Venkovní výplně otvorů jsou rozděleny do 2 skupin. Balkónové dveře doplněné o velké obdélníkové prosklené rámy a menší čtvercová okna. Jejich kombinace je vždy v souladu s možností přímého větrání daných prostor. Provedení těchto výplní otvorů je v plastu s ditermálním sklením v tmavě zelené lazuře. Vchodové dveře jsou masivní dřevěné s bočním sklením. Čelní prosklená stěna u jídelny je provedena v ditermálním dkleni (3 sklo K-0,59) osazené přímo do dřevěných rámů.

TOPENÍ, OHŘEV TUV A ELEKTROINSTALACE

Vytápění je řešeno v kombinaci podlahových přímotopných kabelů ECOFLOR, folií ECOFILM a přímotopných konvektorů. Ohřev TUV je řešen zásobníkem s kapacitou 200l umístěným v instalační šachtě za WC.

Jako další alternativní zdroj vytápění pro přechodná období je použita horkovzdušná krbová vložka na dřevo ABX, nainstalovaná v obývacím pokoji, opatřena 2 vývody, napojená na samostatný tříplášťový nerezový komín ROKA z leštěné oceli.

Veškeré rozvody elektroinstalace jsou vedeny v drážkách uvnitř EPS, které jsou provedeny již při výrobě jednotlivých komponentů stavebního systému a umožňují tak univerzální instalací rozvodů elektro.

VĚTRÁNÍ A REKUPERACE

Součástí domu je hydroskopický systém nuceního větrání. V prostorách koupelny je zabudován hydroregulovatelný ventilátor s vyústěním odsávání skrz střechu. Vzhledem k umístění této jednotky budou prostory WC, koupelny, kuchyně, jídelny a galerie bezpečně odvětrány pouze jedním vzducho-technickým potrubím uloženým v instalační příčce mezi jednotlivými větranými místnostmi bez úniku tepla a bude z nich možné odvést veškeré vodní páry. Ostatní prostory jsou větrány za pomoci speciálních mřížek v oknech, kde je přisáván čerstvý vzduch do jednotlivých místností. Odvod vzduchu je bezpotrubní přes WC, koupelnu a kuchyň pomocí hydroregulovatelného ventilátoru. Takto je zabezpečena i minimalizace tepelných ztrát způsobených větráním domu.

Technické údaje

Zastavěná plocha domu: 73 m2
Zastavěná plocha garážového stání: 38 m2
Zastavěná plocha teras: 15 m2
Obestavěný prostor: 396 m3
Užitná plocha: 102 m2
Obytná plocha: 80 m2
Základy: železobetonová deska
Stavební systém: dřevostavba sendvičového typu, lepené nosníky
Střecha: sedlová se sklonem 20%, krytina černé břidličné pásy
Tepelný odpor obvodových konstrukcí: R = 4,60 m2 K/W
Tepelný odpor střešního pláště: R = 5,28 m2 K/W
Tepelné ztráty objektu:
- kontrukcí:
- větráním:
5,90 kW
3,94 kW
1,96 KW
Ohřev TUV: elektrický akumulační
Topení: elektrické přímotopné, hydroregulovatelné nucené větrání, horkovzdušný krb